Advertising
Economist: „Bolojan a prăbușit economia mai rău decât pandemia!”

Economist: „Bolojan a prăbușit economia mai rău decât pandemia!”
Scris de Realitatea de Hunedoara Publicat: 12 mar. 2026, 15:05
Economia s-a prăbușit mai rău ca după criza din 2008 sau după pandemie. Este analiza șocantă a analiștilor economici care avertizează că din cauza măsurilor de austeritate și a factorilor externi, consumul din România a scăzut cu peste 25%.
Citește și
- 10:22Elon Musk, recul financiar uriaș: acțiunile Tesla și SpaceX îl trag în jos
- 09:41Nicușor Dan a promulgat legea care interzice obligarea șoferilor de camion să încarce sau să descarce marfa
- 08:35Daniel Udrescu: Inflația și independența justiției. O analiză a valorii reale a pensiilor magistraților
- 07:10Scandal în Educație! Profesorii ies din nou în stradă și amenință cu blocarea examenelor
Distribuie articolul
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News


























