Zeci de sportivi au pedalat pe zăpadă

pedalat5
Zeci de sportivi sau pasionați ai sportului au pedalat pe zăpadă. Ineditul eveniment a avut loc în stațiunea montană Parâng și a fost organizat pentru o cauză de mediu. Organizatorii au vrut să tragă un semnal de alarmă împotriva poluării din munte.
Pe o vreme capricioasă, cei mai curajoși au ales să răspundă prezent invitației organizatorilor și au pedalat pe zăpadă. Organizatorii au pregătit un traseu de 3,4 kilometri.La această ediție, turiștii pasionați de mountain bike au avut ocazia să ia startul și la o probă de slalom paralel cu obstacole. ”Pedalează pe zăpadă” este o întrecere inedită, pe un traseu, atât în urcare, cât și în coborâre, cu porțiuni ce pun bicicliștii la încercare. Concurenții au putut face donații, banii urmând să fie folosiți la o acțiune de ecologizare a stațiunii.Câștigătorii au fost premiați, iar la final cu toții au avut parte și de o petrecere în aer liber.[gallery ids="62574,62575,62576,62577,62578"]
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:30 - Zelenski îi mulțumește lui Nicușor Dan după dezvăluirile despre drona din Galați: „Faptele sunt cel mai bun leac împotriva minciunilor lui Putin”
- 19:52 - Sorana Cîrstea a vorbit despre retragere după calificarea în sferturile Roland Garros: „Decizia nu s-a schimbat”
- 18:47 - Emmanuel Macron, mesaj după triumful PSG în Liga Campionilor: „O nouă stea strălucește deasupra Parisului”
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News














