Accident CUMPLIT pe Autostrada A1 Deva-Nădlac : trei morți, printre care și un copil

Accident CUMPLIT pe Autostrada A1 Deva-Nădlac : trei morți, printre care și un copil
În urma evenimentului rutier, din nefericire, a rezultat decesul a 3 persoane
Un accident cumplit s-a produs în această după-amiază pe autostrada Timișoara-Deva. Trei persoane și-au pierdut viața, printre victime înregistrându-se și un copil.
6 masini, dintre care 2 microbuze, s-au izbitciocnit, în această după-amiază, pe autostrada Timișoara-Deva. În urma impactulu, trei persoane, între care un copil, și-au pierdut viața.În total, 22 de oameni au fost implicați în acest accident rutier.
Având în vedere gravitatea accidentului, elicopterul SMURD a fost chemat să intervină la fața locului.
"Polițiștii au fost sesizați să se deplaseze la un accident rutier care s-a produs pe autostrada A1 în zona localității Margina, din județul Timiș, în care ar fi implicate 6 autovehicule, printre care 2 microbuze.
În urma evenimentului rutier, din nefericire, a rezultat decesul a 3 persoane (un bărbat, o femeie și un băiețel de 2 ani), și rănirea a altor 4 persoane ( 3 bărbați, printre care un minor de 12 ani și o femeie).
În cauză a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de ucidere din culpă și vătămare corporală din culpă, cercetările fiind continuate în vederea stabilirii cauzelor și condițiilor producerii accidentului", transmit reprezentan\"ii IPJ Timiș..
Citește și:
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










