Actualitate· 1 min citire

Un bărbat s-a predat Poliției, la Deva, după ce și-ar fi ucis iubita

14 feb. 2021, 11:42
Actualizat: 14 feb. 2021, 11:42
Un bărbat s-a predat Poliției, la Deva, după ce și-ar fi ucis iubita

Un bărbat s-a predat Poliției, la Deva, după ce și-ar fi ucis iubita

Articol scris de Realitatea de Hunedoara

Femeia obţinuse în toamnă un ordin e protecţie, valabil până în vară.

Un bărbat de 42 de ani s-a predat, duminică dimineaţă, la Poliţia Deva şi a anunţat că şi-a ucis fosta concubină, în judeţul Sibiu. Poliţiştii care s-au deplasat la locuinţa indicată au găsit femeia moartă şi au aflat că cei doi locuiau în aceeaşi scară de bloc, iar femeia obţinuse un ordin de protecţie împotriva lui.

Anchetatorii au aflat că cei doi locuiau în aceeaşi scară de bloc, chiar pe acelaşi palier, iar femeia obţinuse în toamnă un ordin e protecţie, valabil până în vară.

Sâmbătă seară între ei a izbucnit un conflict puternic. Bărbatul susţine că femeia l-ar fi fi atacat cu un cuţit, pe care l-a luat şi a înjunghiat-o în gât.

Ulterior, a fugit la Deva, unde fratele său şi cumnata l-au convins să se predea.

Crima a avut loc în Cartierul Arhitecţilor, la ieşirea din municipiul Sibiu spre Cisnădie, victima având 30 de ani.


Sursa: Realitatea de Hunedoara

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate