Termoizolaţia scării unui bloc din Deva s-a desprins în întregime

Termoizolaţia scării unui bloc din Deva s-a desprins în întregime
Lucrarea a fost executată în baza unui proiect de reabilitare termică a clădirii, a anunțat administraţia locală.
Primăria Deva va sesiza Parchetul după ce termoizolaţia aplicată pe tavanul casei scării unui bloc din oraş s-a desprins în întregime şi a căzut la pământ.
Lucrarea a fost executată în baza unui proiect de reabilitare termică a clădirii, a anunțat administraţia locală.
De asemenea, a fost sesizat Inspectoratul de Stat în Construcţii pentru efectuarea unui control al calităţii construcţiilor executate în cadrul proiectului.
Incidentul a avut loc la un bloc situat într-o zonă centrală a oraşului, fără ca vreo persoană să fie rănită.
Verificările efectuate imediat la faţa locului de o echipă a Primăriei Deva au arătat că lucrările de termoizolaţie au fost executate deficitar de către constructor.
Reprezentantul constructorului şi-a asumat faptul că lucrările sunt neconforme și s-a angajat să remedieze problemele în decurs de o săptămână.
Sursa: Realitatea de Hunedoara
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










