Se fac angajări la spitalul din Hunedoara. Este nevoie de medici

18767363_699422796907935_3536426532460300921_n
Se caută medici la Spitalul Municipal „Dr. Alexandru Simionescu” din Hunedoara. Șase posturi cu normă întreagă sunt scoase la concurs.
Este vorba despre un post de medic specialist confirmat în specialitatea Cardiologie, un post de medic confirmat în specialitatea Psihiatrie, un altul de medic primar confirmat în specialitatea Radiologie și imagistică medicală cu competență CT în cadrul Laboratorului de Radiologie și Imagistică Medicală, precum și un post de medic specialist confirmat în Obstetrică Ginecologie. De asemenea, mai este nevoie de doi medici confirmați în specialitatea medicină de urgență la UPU. „Spitalul nostru încearcă să își completeze echipa medicală care activează aici. Prioritar sunt cele două posturi din Unitatea de Primiri Urgențe”, spun reprezentaţii unităţii medicale.
Înscrierile se fac la sediul Spitalului Municipal „Dr. Alexandru Simionescu” Hunedoara, serviciul RUNOS, pe bază de dosar.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










