Reparații în regim de urgență pe un drum, din Deva, stricat de ploi
8 iun. 2019, 14:20
Actualizat: 8 iun. 2019, 14:20

62021530_2337360286586748_5524672074146119680_n
Articol scris de Scris de Stefan Ramona
Conducerea administrației locale din Deva a dispus reparații în regim de urgență în zona prelungirii străzii Zăvoi, din municiu, după ce ploile torențiale, de zilele trecute, au afectat serios drumul.

O echipă a Primăriei Deva s-a deplasat în teren pentru a vedea situația de la fața locului. Din cauza ploilor înregistrate în ultima perioadă drumul în zona respectivă a devenit impracticabil. Primarul Florin Oancea a anunțat că s-au luat măsuri urgente. „După vizita în teren, împreună cu echipele din primărie și viceprimarul Ferdinand Zoltan Pogocsan, am dispus reparații în regim de urgență, astfel încât, în cel mai scurt timp, lucrurile să revină la normal”, a spus edilul șef al Devei.



Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










