Advertising
Lupeni: Sute de voluntari au curățat orașul de mizerii
15 sept. 2018, 12:43

CURATENIE
Articol scris de Scris de Baciu Anastasia
Astăzi a fost ziua curățeniei generale. La Lupeni, sute de voluntari s-au alăturat campaniei Let's do it, România.
Copiii au fost cei mai entuziasmați de această campanie al cărei rol este de a curăța orașele de mizerii. Cei mici s-au declarat impresionați de numărul mare de gunoaie aruncat la voia întâmplării. Iar cum exemplul personal este cel mai important, primarul municipiului Lupeni, Lucian Resmeriță a participat la această acțiune însoțit de propriul său fiu.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 21:00 - Radu Miruță, după incidentele cu drone: „Militarii fac minuni cu ceea ce au la dispoziție”
- 20:57 - Nicușor Dan clarifică întârzierea raportului privind anularea alegerilor: „N-o să vă dau un termen”
- 20:05 - Ninel Peia: Lecția dronei din Marea Neagră! Avem nevoie de un sistem integrat de apărare asimetrică a Dobrogei și Mării Negre (SIAAD-MN).
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News














