Advertising
FOTO| Seară magică la Castelul Corvinilor. Proiecții spectaculoase, pe zidurile edificiului medieval, sub privirile a mii de oameni
19 mai 2019, 12:36

60467826_2058781810899545_8805979878009602048_n
Articol scris de Scris de Stefan Ramona
De o seară magică au avut parte miile de hunedoreni, prezenți, sâmbătă, la Castelul Corvinilor. Proiecțiile spectaculoase, de pe zidurile edificiului istoric, au luat ochii tuturor celor care au participat la evenimentul „Noaptea muzeelor”.

În jur de 20.000 de oameni au fost prezenți, aseară, la castel. Numărul atât de mare de participanți i-a surprins pe organizatorii evenimentului.



Curtea castelului medival a fost animată și de un festival al luminii. Gulguțele aprinse, pregătite de cercetași, au întregit atmosfera specială.

Pe scenă au urcat trupa Quas și îndrăgita Paula Seling, care a susținut un concert extraordinar.

Sesiunile de video -mapping spectaculoase au fost atracția principală a manifestării.



Evenimentul s-a încheiat târziu, în noapte.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 13:52 - Bogdan Hossu spulberă noua lege a salarizării. ”Sporurile pentru condițiile de muncă au scăzut” -VIDEO
- 13:24 - Cristian Mungiu a câștigat un premiu important la Cannes, cu filmul Fjord
- 11:27 - Trei coliere de aur de peste 300 de grame şi vechi de 3000 de ani, descoperite în Prahova
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News














