Conducerea Consiliului Județean Hunedoara, afectată de coronavirus

Conducerea Consiliului Județean Hunedoara, afectată de coronavirus
Activitatea Consiliului Județean Hunedoara este afectată după ce președintele acestuia și administratorul public al județului au ajuns la spital.
Activitatea Consiliului Județean Hunedoara este afectată după ce președintele acestuia și administratorul public al județului au ajuns la spital.
După ce președintele instituției, Laurențiu Nistor, a fost confirmat cu COVID 19, administratorul public al județului s-a prezentat la Spitalul de Urgență din Deva. El acuză simptome specifice infecției cu SARS-CoV-2. Având în vedere simptomatologia, dar și afecțiunile de care Costel Avram suferă, medicii au luat decizia de a-l interna pentru a fi tratat și supravegheat.
Potrivit CJ Hunedoara, administratorul public al județului a fost testat la internare, în prezent rezultatul testului nefiind soluționat.
Astăzi a fost convocată o ședință a consilierilor județeni în care atribuțiile președintelui să fie delegate.
Sursa: Realitatea de Hunedoara
Citește și:
- 15:43 - Papa Leon salută armistițiul din Iran: „Un semn de speranță”
- 15:40 - CNA a respins solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS - LIVE TEXT
- 14:59 - UEFA, decizie decizie de ultim moment după moartea lui Mircea Lucescu pentru meciurile din Champions League
- 14:47 - Urmărire ca-n filme în trafic, în Argeș: tânăr prins după 25 km, fără permis și băut
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










