Actualitate· 1 min citire

Cei doi bărbați morți într-un teribil accident, în județul Arad, erau hunedoreni

20 iul. 2020, 11:37
Actualizat: 20 iul. 2020, 11:37
Cei doi bărbați morți într-un teribil accident, în județul Arad, erau hunedoreni

Cei doi bărbați morți într-un teribil accident, în județul Arad, erau hunedoreni

Articol scris de Realitatea de Hunedoara

În urma impactului a rezultat decesul conducătorului auto şi al unui bărbat de 59 de ani

Un accident a avut loc duminică pe DN7, pe raza localității Julița. Acolo o mașină s-a ciocnit de un camion, iar șoferul autoturismului și pasagerul din dreapta au rămas încarcerați între fiarele contorsionate. Salvatorii au ajuns de urgență la fața locului.

„În urma impactului a rezultat decesul conducătorului auto şi al unui bărbat de 59 de ani, precum şi rănirea a două minore, de 10 şi 12 ani, toţi din judeţul Hunedoara, pasageri în autoturism. Cetăţeanul turc a fost testat cu aparatul alcooltest, rezultatul fiind negativ”, au transmis reprezentanţii IPJ Arad.

La locul acestui accident au intervenit un echipaj de la descarcerare, unul SMURD, dar și cei de la Ambulanță. Data fiind gravitatea situației, a fost solicitată și intervenția elicopterului SMURD.

Mai multe articole despre

Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News

Mai multe știri din Actualitate