Caniculă și ploi locale. Cum va fi vremea în vestul țării

Caniculă și ploi locale. Cum va fi vremea în vestul țării
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 33 și 39 de grade, iar cele minime între 17 și 24… 25 de grade.
Astăzi, vremea va fi caniculară, cu disconfort termic accentuat la orele amiezii. Cerul va fi variabil, cu înnorări temporare spre seară și noaptea, când pe arii restrânse vor fi averse și descărcări electrice. Vor fi condiții de grindină. Vântul va sufla slab și moderat cu intensificări în sudul Banatului și la munte. Izolat în depresiuni va fi ceață.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 33 și 39 de grade, iar cele minime între 17 și 24… 25 de grade.
Mâine, vremea va fi ușor instabilă, cu valori termice în scădere față de ziua anterioară. Cerul va fi variabil, cu înnorări temporare după-amiaza și noaptea, când local vor fi averse, descărcări electrice și vor fi condiții de grindină. Vântul va sufla slab și moderat cu intensificări locale la munte.
Temperaturile maxime vor fi cuprinse în general între 30 și 35 de grade, iar cele minime între 16 și 21 de grade, informează Serviciul Regional de Prognoză Banat-Crișana.
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










