Avertizare meteo: cod PORTOCALIU de fenomene PERICULOASE - unde lovesc puternic furtunile. HARTA

Avertizare meteo: cod PORTOCALIU de fenomene PERICULOASE - unde lovesc puternic furtunile. HARTA
Administrația Națională de Meteorologie a emis, astăzi, avertizări cod portocaliu și cod galben de vreme rea
Administrația Națională de Meteorologie a emis, astăzi, avertizări cod portocaliu și cod galben de vreme rea.
COD PORTOCALIU
Interval de valabilitate: 04 noiembrie, ora 18 – 05 noiembrie, ora 18
Fenomene vizate: ploi abundente
Zone afectate: conform textului și hărții
În județele Timiș și Arad, în vestul județului Caraș-Severin, precum și în zona montană a județelor Hunedoara, Alba, Cluj și Bihor va ploua abundent și se vor acumula cantități de apă în general de 40...60 l/mp.
În funcţie de evoluţia şi intensitatea fenomenelor meteorologice, Administraţia Naţională de Meteorologie va actualiza prezentul mesaj.
ATENȚIONARE METEOROLOGICĂ - COD GALBEN
Interval de valabilitate: 04 noiembrie, ora 10 – 04 noiembrie, ora 23
Fenomene vizate: intensificări ale vântului
Zone afectate: conform textului și hărții
Intensificări temporare ale vântului vor fi local în nordul, centrul și estul țării, cu viteze de 45...55 km/h.

Sursa: Realitatea de Alba
Citește și:
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
- 10:17 - Omagiu pentru Mircea Lucescu. Sicirul legendarului antrenor, depus azi la Arena Națională- programul complet al ceremoniilor
- 10:13 - O nouă avertizare RO-Alert în județul Tulcea! Explozii violente s-au auzit de pe teritoriul ucrainean. 2 aeronave F-16 au fost ridicate
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News











