Artiști de renume vin la manifestările de 1 decembrie de la Uricani
11 nov. 2018, 09:19
Actualizat: 11 nov. 2018, 09:19

buhaescu
Articol scris de Scris de Baciu Anastasia
Artiști de renume vin la manifestările de 1 decembrie de la Uricani. Ziua de 1 decembrie, data nașterii a statului român modern, se apropie autoritățile locale din Valea Jiului încep pregătirile pentru acest eveniment. pretutindeni în Valea Jiului vor avea loc manifestări de amploare, mai ales că anul acesta se aniversează 100 de ani de la Marea Unire de la 1918 de la Alba Iulia.
În acest sens, la Uricani autoritățile locale alocă, în primă fază, suma de 42.000 de lei pentru organizarea unui spectacol. Artiști de renume național sunt așteptați să ia parte la manifestările care vor avea loc la Uricani și este vorba de Gabriel Dorobanțu, Vasile Muraru și Valentina Fătu, Alisa Toma, Ansamblul Juni Gugulani, Adela Jurchescu, Cătălin Crișan, Denisa Mureșan, Ionel Tuduran, dar și mulți alți artiști locali.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










