Un bărbat din județul Hunedoara a murit din cauza gripei porcine

Un bărbat din județul Hunedoara a murit din cauza gripei porcine
Un barbat de 76 de ani, nevaccinat, a murit din cauza gripei porcine, la Spitalul Municipal Hunedoara
Un barbat de 76 de ani, nevaccinat, a murit din cauza gripei porcine, la Spitalul Municipal Hunedoara. Acesta este primul deces din judet, in acest sezon, la care a fost confirmat virusul gripal AH1N1
Barbatul in varsta de 76 de ani, din judetul Hunedoara, care a murit din cauza gripei avea si alte boli si nu era vaccinat antigripal.
"Am avut raportate patru cazuri suspecte de gripa. Au fost trimise la Institutul Cantacuzino, asa este protocolul. Au venit rezultatele, pentru trei a fost infirmat diagnosticul de gripa, pentru o persoana de 76 de ani s-a confirmat gripa de tip AH1N1, acea gripa pandemica, cunoscuta cu denumirea de gripa porcina. Din pacate, persoana a decedat marti, am fost anuntati de catre Spitalul Municipal Hunedoara. Persoana prezenta si multiple afectiuni cronice. A fost internata in data de 8 ianuarie", a declarat, joi, Cecilia Birau, medicul sef al DSP Hunedoara, noteaza mediafax.ro.
Citește și:
- 13:32 - Gheorghe Piperea aruncă bomba: „Hold-up administrativ la CNA! Decizia împotriva Realitatea Plus, un abuz”. Se cere desființarea instituției
- 13:21 - CNA analizează solicitarea de rediscutare privind retragerea licenței Realitatea PLUS, la ora 13:30
- 13:15 - George Simion: "Decizia închiderii Realitatea e motivată politic. E un atac la democrație"
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










