IGPR face verificări la IPJ Hunedoara

IGPR face verificări la IPJ Hunedoara
Lună de verificări la Inspectoratul Județean de Poliție Hunedoara
Lună de verificări la Inspectoratul Județean de Poliție Hunedoara. Începând de luni, o echipă de control de la IGPR se află în județul Hunedoara. Până în data de 24 noiembrie, atât actul managerial, cât și activitățile operative ar trebui verificate de echipa venită de la structura centrală, conform gddhd.ro
Mai multe verificări sunt efectuate în această lună în structurile de poliție ale Inspectoratului Județean de Poliție Hunedoara. Atât conducerea IPJ Hunedoara, dar și managementul din unitățile subordonate sunt vizate de aceste verificări.
Echipa de control este formată din circa 15 persoane. Fiecare unitate de poliție din județ așteaptă să fie vizitată de cei care ”promit” un control ”la sânge”.
Sursa: Realitatea de Hunedoara
Citește și:
- 18:58 - Mitul „administratorului model” Ilie Bolojan, spulberat de Curtea de Conturi
- 16:54 - Reacția lui Raed Arafat după ce un medic a fost agresat într-un spital din Maramureș
- 16:50 - Viscolul închide drumuri și lasă localități fără electricitate
- 15:26 - STB, „gaura neagră” a Capitalei: 10.000 de angajați și o politizare cronică pe banii bucureștenilor
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News
_4f88515c25_a3b9209761.webp)










