Doi bărbați au fost mușcați de un câine de talie mare. Ambii sunt internați

caine
Doi bărbați din municipiul Petroșani au fost atacați de un câine de talie mare. Este vorba de un tânăr în vârstă de 18 ani și un alt bărbat care a sărit în apărarea acestuia. Ambii au rămas internați la Spitalul de Urgență din Petroșani.
Incidentul s-a petrecut aseară, în jurul orei 22.00, când Poliția Municipiului Petroșani a fost sesizată cu privire la faptul că un câine a atacat o persoană, pe strada Livezeni. Poliţiştii de ordine publică care s-au deplasat la faţa locului au stabilit, în urma verificărilor efectuate, că un câine din rasa
ciobănesc caucazian
a ieșit din curtea unui depozit şi a mușcat două persoane, care treceau prin zonă.Poliţiştii au identificat atât proprietarul câinelui, un bărbat în vârstă de 31 de ani, cât şi cele două victime, doi petroşeneni în vârstă de 18 şi de 65 de ani.Victimele au fost preluate de echipajele medicale şi transportate la Spitalul de Urgență Petroșani, în timp ce poliţiştii continuă cercetările, în cauză fiind întocmit dosar de cercetare penală sub aspectul comiterii infracţiunii de neluare a măsurilor de prevenire a atacului canin (O.U.G. 55/2002, privind regimul de deţinere al câinilor periculoşi sau agresivi).
Citește și:
- 19:24 - Wałęsa lansează un avertisment: jocul lui Trump cu Putin ar putea fi extrem de periculos
- 18:16 - Arestare de răsunet în Marea Britanie: Peter Mandelson, vizat într-o anchetă legată de Epstein”
- 17:37 - Alexandra Păcuraru cheamă dobrogenii în fața Catedralei din Constanța. ”Ce se întâmplă azi cu Călin Georgescu este o execuție politică”
- 17:37 - Pagube uriașe provocate de vremea rea: sute de șoferi afectați în Capitală și județul Ilfov
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News


_3160d431a9.webp)




_fa0439aeae.webp)


