Advertising
Accident mortal pe o șosea din Hunedoara, după ce un șofer ar fi adormit la volan
1 sept. 2020, 08:58

Accident mortal pe o șosea din Hunedoara, după ce un șofer ar fi adormit la volan
A fost un impact frontal între un TIR și o autoutilitară
Un accident rutier mortal a avut loc în urmaă cu puțin timp pe DN66 pe raza localității Băcia, județul Hunedoara. A fost un impact frontal între un TIR și o autoutilitară în urma căreia o persoană a decedat și o alta grav rănită.
Din primele verificări, se pare că un bărbat ce conducea o autoutilitară din direcția Hațeg-Simeria, ar fi adormit la volan și a intrat în coliziune frontală cu un autotren, care circula din sens opus.
Potrivit IPJ Hunedoara, în urma impactului puternic a rezultat decesul conducătorului autoutilitarei și rănirea gravă a șoferului autotrenului.
In momentul de față, traficul este restricționat și se acționează în zonă cu echipaje de poliție și echipaje de prim ajutor.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 14:29 - Putin oferă un nou stimulent pentru recrutare: datoriile militarilor trimiși în Ucraina, șterse prin lege
- 13:39 - Momente dramatice pentru o familie din Botoșani. Un copil a rămas inconștient după ce a înghițit un capac de la o cariocă
- 13:23 - Tragedie în Belgia: un tren a spulberat un microbuz cu elevi. Patru persoane au murit, printre care doi copii
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News














