Advertising
Pregătiri pentru noul an universitar
12 sept. 2019, 07:52

upet locuri
Articol scris de Scris de Baciu Anastasia
Noul an universitar 2019 – 2020 debutează în mai puțin de o lună de zile. Pregătirile pentru întâmpinarea studenților sunt în toi. S-a renovat cantina studențească, căminele și sălile de curs. Pe lângă toate aceste lucrări utilitare, proiectele academice sunt cele care primează. Reprezentanții instituției de învățământ superior din Valea Jiului vor participa la seminarii internaționale.
"Toamna îi așteaptă pe studenți cu o cantină renovată complet. Nu a fost doar zugrăvită ci am reparat tot ceea ce a fost de reparat. Pe perioada de vară căminele au fost igienizate și am căutat ca toate condițiile de studiu să fie îmbunătățite. Suntem la faza la care vrem să reparăm acoperișul de la Corpul C, corpul nou, și să mai aranjăm niște spații la baza sportivă", a declarat Prof. Univ. Dr. Ing. Radu Sorin Mihai rectorul Universității din Petroșani.Au fost renovate și căminele studențești, iar un corp al instituției de învățământ superior urmează a fi renovat la partea de acoperiș.
Citește și:
- 15:50 - Complot dejucat în Serbia: doi bărbați, suspectați că plănuiau asasinarea lui Vučić
- 20:57 - Explicația surprinzătoare a Maiei Sandu după decretul pentru Traian Băsescu: „Nu puteam face asta mai devreme”
- 18:31 - Mandat încheiat prematur! Cosmin Olăroiu nu mai continuă pe banca Emiratelor Arabe Unite
- 17:27 - Italia trimite avioane de luptă și militari în România după incidentul de la Galați! Misiunea a fost urgentată
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News














