Incredibil! Şeful Serviciului Permise şi Înmatriculări Auto Hunedoara, agresat în plină stradă

ambulanta_noaptea49900
Caz incredibil la Deva. Şeful Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Hunedoara, Ovidiu Sebastian Martin, a fost agresat în plină stradă de un grup de tineri necunoscuţi.
Totul s-a întâmplat luni seară, în jurul orei 23:00, pe strada Mărăşti din centrul oraşului, în timp ce comisarul şef, în vârstă de 54 de ani, îşi plimba câinele. Câţiva indivizi au tăbărât peste el şi i-au aplicat mai multe lovituri. Deocamdată, nu se cunoaşte identitatea agresorilor. Poliţiştii au deschis, în acest caz, un dosar penal.
Oamenii legii s-au autosesizat ca urmare a apelului primit pe 112 de la soţia comisarului. Ovidiu Martin a fost transportat, la scurt timp de la incident, cu o Ambulanţă la Spitalul Judeţean din Deva. Se pare că, în urma altercaţiei, acesta a suferit un traumatism cranio-cerebral şi mai multe escoriaţii, în momentul de faţă, aflându-se în afara oricărui pericol. „În acest caz, a fost întocmit un dosar penal pentru lovire şi alte violenţe, momentan, cu autori necunoscuţi. Se fac cercetări pentru identificarea autorilor. Se pare că, a fost vorba despre un conflict spontan, cu câţiva tineri, o altercaţie care nu ar avea legătură cu funcţia pe care partea vătămată o îndeplineşte în subordinea Prefecturii Hunedoara”, a declarat Bogdan Niţu, purtătorul de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie al Judeţului (IPJ) Hunedoara.
Şeful Serviciului Public Comunitar Regim Permise de Conducere și Înmatriculare a Vehiculelor Hunedoara nu a depus, momentan, plângere la poliţie, având dreptul să facă acest lucru în termen de 90 de zile.
Citește și:
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
- 10:42 - Ștefăniță Avrămescu (AUR), despre închiderea Realitatea PLUS: „CNA-ul vrea o presă obedientă, dependentă, care să nu deranjeze și să nu pună întrebări”
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










