Demersuri pentru a cincea poartă de intrare în Retezat
3 oct. 2019, 10:34
Actualizat: 3 oct. 2019, 10:34

retezat
Articol scris de Scris de Baciu Anastasia
Administratorul public al județului Hunedoara, Costel Avram, a efectuat o vizită de lucru pe DJ 667 Pui – Râu Bărbat – Hobița – Baleia, drum care este cea de-a cincea poartă de intrare în Parcul Național Retezat, după cele de la Poiana Pelegii, Cârnic, Râușor și Câmpu lui Neag.
„Dacă înainte de 1990, pe acest drum se circula cu autobuzul, acum din păcate, așa cum am putut constata, el este impracticabil cu mașina. Voi solicita conducerii Consiliului Județean și consilierilor județeni să-și îndrepte atenția și spre această cale rutieră pe care localnicii și turiștii deopotrivă așteaptă să poată circula din nou și altfel decât cu căruța sau cu mașina 4x4”, a declarat Costel Avram.Dezvoltarea turismului în județul Hunedoara este o prioritate pentru Consiliul Județean Hunedoara, de aceea se caută mereu soluții pentru a moderniza infrastructura de acces către principalele zone de turism montan.
Citește și:
- 12:35 - Audiență record pentru Realitatea PLUS după decizia CNA: Rămânem alături de voi
- 11:45 - Realitatea PLUS a depus la Curtea de Apel acțiunea împotriva deciziei CNA. Avocat: Retragerea licenței era o chestie prestabilită înainte de ședință -VIDEO
- 11:40 - Armistițiul temporar calmează piețele. Petrolul se ieftinește puternic: este cea mai mare scădere din ultimii 6 ani
- 11:25 - Alexandra Păcuraru, despre decizia CNA de a închide Realitatea PLUS: „Nu mai există democrație când închid gura opoziției. Vom lupta cu fruntea sus!”
Urmărește știrile Realitatea de Hunedoara și pe Google News










