Hunedoreanul Cosmin Gîrleanu a obținut al 11-lea titlu de campion național. Boxerul a câștigat finala la categoria 52 de kilograme, la Campionatul Național de Seniori de la Târgu Mureș.

Boxerul din Hunedoara l-a învins, la Târgu Mureș, pe Gabriel Șchiopu, de la Petrolul Ploiești.

Cosmin Gîrleanu este legitimat la Club Sportiv Hunedoara și este antrenat de maestrul Ilie Captari, care îi este alături de 10 ani. În martie anul acesta, el a obținut o performanță deosebită la Campionatul European de Box, de la Vladikavkaz, în Rusia, unde a luat argintul. Tânărul boxer are în palmares şi un aur mondial de juniori obţinut în 2015, fiind al doilea campion mondial dat de Hunedoara, după Mihai Leu, plus nenumărate alte titluri la competițiile din țară.

Articolul precedentPrimele rezultate ale expertizei de pe lotul 3 al A1 Lugoj -Deva. Scarlat: „Vom putea da în circulație doar în condiții de restricții”
Articolul următorDeva: „Târgul Roadelor de Toamnă” la piața mică, de lângă pompieri